Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri

3 posters
YazarMesaj
Saraylı59

Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri Empty
MesajKonu: Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri   Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri EmptyÇarş. Kas. 24, 2010 4:27 pm

SAVAŞÇI

A) STAT GELISIMI(BEDENSEL)

1-)2 Vit 1 Str: Her seviye atladığınzda 2 vit 1 str vererek cana yuklenirsiniz hedme gucten dusmessin.Boylece daha cok slotu cekerek kolayca kasilabilirsiniz.Vit full olunca.Str ye yuklenin.Eger ben saglam degilim diyorsaniz ki fazla onermem dex e verebilirsiniz.(Sonradan iyi olacagi icin bence dexe vermeyin)

Pvp açısından ise, sizden 10 seviye yüksek olmadıkça savaştığınız karaktere yenilmeniz imkansız.
Kötü tarafı: düşük seviyelerde düşük zarar.

2-)Full Vit/Full Str: Tüm puanlariniz Vit azamiye ulasincaya kadar verin.Ve sonra full str ye yuklenin.
İyi Tarafı:Cok yuksek caniniz olacagindan kimse sizi kolay kolay kesemeyecektir.Böylece bir cok slotu bir arada kesme sansiniz daha cok olacaktir.
Kötü Tarafı:Str niz az olduğundan ilk başlarda Vurduğunuz damage az olacaktır, fakat bu bir sure icin gecerlidir ve ileride gercekten cok iyi bir char kasmis oldugunuzu dusuneceksiniz(Sonradan str ye verdiniz icin)
*Burada 2 elli silah kullanmaniz daha faydali olacaktir cunku daha cok damage vurmasi sizi daha guvenli hala getirir.

3-)Full Str/Full Vit: Burada kendinizden dusuk seviyeli yaratiklarla ugrasmaniz gerekiyor.Cunku daha az caniniz olacagindan yuksek seviyeli yaratiklarda cok iksir harcamaniz ve olmeniz demek olur.Kendi seviyenizden dusuk yartiklara cok vuracaginiz icin ki full str niz var zaten.Daha seri kesebilirsiniz.Fakat onerilmeyen yontemdir.En azindan biraz vitin basta basilmasi gereklidir.yada cok iyi zirh ve takilar gereklidir.

B) YETENEK GELİŞİMİ(BEDENSEL):

Beden Savaşçısı için tek bir yetenek gelişimi söz konusudur. Stat gelişimi ne olursa olsun Beden Savaşçısı mutylaka aşağıdaki yeteneklere sahip olmalıdır.

1- Tüm yeteneklere 1 puan eklemeniz gerekiyor.
2- İlk başta hava kılıcı yeteneğini master hale getirin.
3- hava kılıcı master olduktan sonraüclü kesme yeteneğini master hale getirmeye başlayın. Beden savaşçısının sahip olduğu en yüksek zarar veren yetenektir.
4- üclü kesme den sonra kılıç çevirme yeteneğini master hale getirmeye başlayın. Beden Savaşçısının sahip olduğu ikinci en çok zarar veren yetenektir.
5- Kılıç cevirme yeteneğinden sonra, şahsi tercihinize bağlı olarak, geri kalan 2 yetenekten herhangi birini master yapmakta serbestsiniz.

*Vit'in savunmanızı etkilediğini unutmayın. Her Vit, karakterinizin savunmasına 1 puan eklemektedir. Aynı zamanda Vit'in her 3 puanı hava kılıcı yeteneğinize 1 savunma puanı eklemetedir. Eğer 30 seviye altı iseniz ve yeteneklerinizde bir karmaşa söz konusu ise Yaşlı Kadına gidip para karşılığı yeteneklerinizin sıfırlanmasını sağlayabilrisiniz.

A)STAT GELİŞİMİ (ZİHİNSEL)

1-)2 Str 1 Vit: Str'ye azamiye ulasincaya kadar verin.Geri kalanlarida vite verin.
İyi yanlarıTüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri Cheesyuellocular için güzel bir taktiktir.Sizden guclu yaratiklari(5 seviye civari) kesebilirsiniz.
Kötü yanlari:Çok az hp olması dolayisiyla savunmanizda az olacaktir(dexe vermeyin).Kendinizden yüksek seviye yaratıkları kesebilirsiniz fakat çok iksir harcayacaginizdan masrafli bir yapilandirmadir.

Başka bir taktik uygulanmaması önerilir.Hele hele sakın olaki FULL STR vermeyin çünkü zihinselde boyle bir uygulamayla cok zor kasilirsiniz ve kat kat israf yaparsiniz.Önerilen yöntem en iyisidir(zihinsel için).

B)YETENEK GELİŞİMİ(ZİHİNSEL):

2 çeşit gelişim söz konusudur(diğerlerini yapmanız tavsiye edilmez).

NO (1)

1- Ruh Vurusu , Siddetli vurus , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan ekleyin.
2- İlk önce Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
3- Daha sonra Siddetli vurus yeteneğini master hale getirin.
4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.Beden Savaşçısının sahip olduğu en iyi savunma skill yetenigidir.
5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.(dueollarda cok etkilidir)
6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.Bu skill hizli yuklensede grandmaster kadar cok guclu bir etkisi bulunmamaktadir.

NO (2)

1- Siddetli vurus , Ruh Vurusu , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan verin.
2- Siddetli vurus yeteneğini ilk önce geliştirin.
3- Daha sonra Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.
5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.
6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.

NOT:Zihinsel savaşçı için savunucu stat tatkiğine gidilmemesi gerekmektedir.

Ninja Kimdir? Neyin Nesidir?
Ninja,kendini suikastlere,gizli saldırılara adamış bir savaşçıdır.Ninjanın tek amacı vardır:ÖLDÜRMEK.Eğer bıçakçı ise hiç acımaz,rakibe acı vererek yavaş yavaş öldürür,eğer okçu ise tek bir vuruşta adam neye uğradığını şaşırmadan ölmüş olur.
Ninja Statları
Ninja için statların neleri kaç artırdığını sizlere sunacağım(denenmiştir,objektif bilgidir)
VİT:Her karakterde artırdığı gibi ninjadada 40 HP artırır.Ayrıca 1 Savunma verir.
İNT:Büyünün temelidir.İNT'ye gelen her bir puan 20 SP vede 1 büyü değeri verir.Kısacası büyüleri güçlendirir ve sık sık kullanılmasını sağlar.
STR:Ninja için sadece saldırı değerini 1-1 olmak üzere artırır.
DEX:Ninja için en baba stat budur,aynı zamanda karakteristik özelliktir.Her 3 dex 1 savuşturma ve 1 savunma verir.Her 1 dex ise bıçak kullanıyorsanız saldırıyı 1-1 olmak üzere,okçu iseniz,ok kullanıyorsanız 2-3 olmak üzere artırır.Dex ninja için en önemli stattır.

A)Bıçakçı Statları
2 VİT 1 DEX:Cana ağırlık verilerek savunmayı aşırı derecede artırır,ilk 5-10 levelde biraz atak zayıflığı hissedersiniz ama çok dayanıklı olursunuz.Bu benim önerdiğim yöntemdir.15 levele kadar böyle giderseniz sonrasında çok rahat kesersiniz ayrıca topluca kesmede yararı vardır.Bunu önermemin nedeni dexin okçuda daha fazla saldırı vermesidir.Bıçakçıdada fazlasıyla işe yarar ama bir bıçakçının dayanıklı olması gerekir.
2 DEX 1 VİT:Bu benim önerdiğim yöntemdir ancak 15 levelden sonra uygularsanız bence daha iyi olur.Saldırıya ağırlık verirsiniz.Candan düşmezsiniz,savunmada bir hayli yüksek olur.Ayrıca skillerinizde bayağı yüksek vurur.
NOT:Bıçakçı olacaksanız bıçak kullanın,bıçak çevirme skillinde yarar sağlar ve 8 kez vurarak kılıçtan fazla hasar verir.
B)Okçu Statları
2 DEX 1 VİT:Bu benim şiddetle önerdiğim tekniktir.Neden diye sorarsanız candan hiç düşmez vede dex okçuya 2-3 atk verdiği için savunmanız saldırınız hayli yüksek olur ve skilleriniz daha fazla vurur.
2 VİT 1 DEX:Bunu okçuda pek önermem çünkü okçu kendini tek vuruşta öldürmeye adamış biridir.Saldırıya ihtiyacı vardır azami savunmaya değil,bunu önermem ama pvplerde size hayli yarar sağlar.
NOT:Okçu kendini tek vuruşta öldürmeye adamıştır,bunun için kendinizden 10 lwl yüksek yaratıkları kesmekte pek zorlanmazsınız.Okçu düşük level kesmeyeceği için de etrafınıza çekip kılıç alıp toplu kesmeyin.

NEDEN OKÇU?
Çünkü okçu tek vuruşta öldürerek heryerde kendine ve çevreye yarar sağlar,metinleri tek başına zorlanarakta olsa kesebilir ve önünde duran pekte azdır.
NEDEN BIÇAKÇI?
Çünkü bıçakçı çok seri vuruşlar yaparak rakibin kafasını karıştırır ve seri vuruşlar yaptığı içi kolayca yenebilir,çünkü rakipleri yerden kalkamaz.Bıçakçı defans ister e pvpde 5k yı basar.
OKÇU SKİLLERİ
Bence ilk master yapmanız gereken zehirli ook çünkü rakipleri zehirleyip hp almalarını durdurup siz saldırmasanız bile öldürmeye yarar.İlk levellerde fazla zehirlemez ama ilk master bu olursa azami derecede güçlenirsiniz.İkincisi ateş oku,çünkü bu ok aşırı derecede hasar verir ve rakibin canını yerlerde süründürür.Bosslarda çok işe yarar.Bence üçüncüsüde ok yağmuru çünkü topluca 5li canavarları kolayca kesersiniz.
BIÇAKÇI SKİLLERİ
Bence ilk master yapmanız gereken bıçak çevirme,çünkü adama serice farkettirmeden 10 vuruşu basıyorsunuz ayrıca vuruşuda master olursa azami dereceye çıkacaktır.İkincisi suikast çünkü arkadan tek vuruşta 2 kyı basıyor.Tek vuruşta öldürür.Üçüncüsü bence hızlı saldırı çünkü mesela adam kılıç çevirmeyi yaparken bunu uyguladığınızda kılıç çevirmeyi engelleyip adamı yatırıyor bu skill bir nebzi counter attack gibi bir şey.Gerisi size kalmış.

Stat Gelişimi
*nbsp;
1- 3 ınt 1 hp böyle büyü gücünüz çok olur spniz kolay kolay bitmez.ama hpnin az olacağından wslerde zorlanabilirsiniz.
*nbsp;
2- full ınt full hp bu yöntem pek uygulanmaz.eğer yançarınızla kasacaksanız.iyi bir yöntemdir.ama tek kasılırken çok zorlanırsınız.wslerde hiç bir etkiniz olmaz.
*nbsp;
3- 2 ınt 1 hp bu yöntem benim savunduğum yöntem.spniz kolay kolay bitmez ve canınızda iyi olur.wslerde ve kasılırken çok işe yarar.
*nbsp;
Beceri Gelişimi
*nbsp;
Güncel:
Arkadaşlar birazdan vereceğim beceri gelişimi en güncel olanıdır.Suraların çoğunluğu bunu bilmez(bilirler fakat yapamazlar).
*nbsp;
1- Karanlık Koruma
2-Ateş Hayaleti
3-Karanlık Küre ( Karanlık Vuruş)
4-Karanlık Vuruş(Karanlık Küre)
5-Hayalet Vuruş
*nbsp;
Arkadaşlar bu beceri gelişimini çoğu kişi korktuğu için yapmaz.Fakat ben denedim. Karanlık korumayı açtığım zaman adamlar bana vurmaya eriniyo çünkü hasar indiremiyorlar.Peşine ateş hayaletini master yaptığımız zaman çok sp gider(bunun çözümünü vereceğim).Ama korkmaynın böle bi sorununuz 35 lwlden sonra kalkar.Diğer masterı karanlık küre tavsiye ederim.Çünkü ws ler kısa sürüyor zaten(yarım saat süren ws gördünüzmü?)bunun için kısa sürede en çok hasarı indirmelisiniz.Bu yüzden karanlık küreyi tavsiye ediyorum.Wsler genelde 2-5 dk arası sürer.Eee bu sürede karanlık vuruş mu kullanırsınız.Karanlık küreyimi ( Bence karanlık küre)
Sıra geldi stat gelişimine(Bunu ayrı yazıyorum çünkü bu beceri gelişimi için geçerli)

Full int(sp)
Şimdi çoğunluğu şunu düşünür.söyler biz böle gidersek canımız çok az olur çok kolay yatarız.Sakın öle düşünmeyin biraz hpli item ve masterı yüksek karanlık koruma ile full hp gitmiş gibi olursunuz.
*nbsp;
Full vit(hp)
Peşinede bu statı fuller ve 2 master daha açarsanız( lafın gelişi diyorum) çarınızın önünde kimse duramaz.
*nbsp;
Full dex

Şaman Büyülü Sura ile benzerlikler gösterir, STR'ye ihtiyaç duymaz.

Öneri: Tam INT ve VIT, daha sonra DEX.

Şaman'ın öncelikli görevi savaşmak degil, diger birimleri güçlendirmektir. O nedenle, çok yüksek HP gereklidir.

Ejderha: ejderha, destek, yansıtma, ejderha kükremesi, ateş eden ejderha; veya ejderha, ejderha kükremesi, ateş eden ejderha, uçan ugur, destek.

İyileştirme: sürat, yıldırım atmak, ışık toplamak, ışık pençesi, iyileştirme

LoqiTech

Saygılarımla.
OzdenSs

OzdenSs

MesajKonu: Geri: Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri   Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri EmptyC.tesi Şub. 05, 2011 12:29 pm

Savascinin Skilleri
1-Hava Kılıcı
2-Öfke
3-Kılıc Cevirme
4-Üc Yönlü Kesme
5-Hamle Böyle Gitmesi Gerekiyor Yanlış Yapmıssın Hepsini Okumadım Başını Okudum Düzeltmeni Tercih Ederim...
[MOD]Daimon

[MOD]Daimon

MesajKonu: Geri: Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri   Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri EmptyC.tesi Şub. 12, 2011 8:13 pm

Katılıyorum Smile

Tüm Karakter GeLisimi Ve ozeLikLeri
1 sayfadaki 1 sayfası